Gayrimenkul yatırımı ile kar edin

Gayrimenkul yatırımı ile kar edin

Gayrimenkul Nedir? Neden Gayrimenkul Yatırımı Yapmalısınız? Emlak yatırımı nasıl yapılır? Piyasada en yaygın gayrimenkul yatırımı hakkında merak edilenler bu yazımızda.

Elinizde birikmişiniz var ve bu birikmişinizi yatırıma dönüştürmek istiyorsanız kullanıcılarımız için oluşturduğumuz “gayrimenkul yatırımı” başlıklı yazımıza göz atın.

Gayrimenkul Nedir?

Gayrimenkul; Arapça kökenli bir kelimedir ve “taşınmaz” anlamına gelmektedir. Bu bağlamda gayrimenkul kelimesinin “taşınması mümkün olmayan” olarak kullanımı da oldukça yaygındır.

Taşınması mümkün olmayan tüm değerli mal varlıkları Gayrimenkul olarak belirtilir.

Neden Gayrimenkul Yatırımı Yapmalıyız?

Gayrimenkul yatırımı ile geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Çünkü gayrimenkul sektörü özellikle enflasyon sorununun olduğu ülkelerde her zaman en doğru yatırım araçlarından biri olarak kabul edilir. Gayrimenkul alım satımında enflasyon oranı piyasa tarafından gözetildiği için taşınmazın değer getirisi çoğunlukla enflasyon oranının üzerinde kalır. Bu sebeple kişi veya kuruluşlar ellerindeki varlıklarının enflasyon karşısında erimesinden çekinen insanlar arsa, arazi, konut vs alımlarıyla kendilerini güvene alırlar.

Gayrimenkul yatırımı ile kar elde edin

Gayrimenkul Getiri Oranları Yüksektir

Bir ilan ver dijital olarak, son bir yıllık yaptığımız araştırmalar sonucunda, gayrimenkul Getiri oranlarının yükselişlerini göz ardı edemedik. Son bir yılda Dolar %78, Euro %63, Sterlin %59 getiri sağlarken, satılık konutlar ise %182 getiri sağlayarak, gayrimenkul getiri oranları yüksekliğini ortaya koydu.

Emlak Piyasası

Emlak piyasası karlı bir sektör olsa da, birçok farklı etkenden etkilenen oldukça hassas dengeler ve fiyatların dalgalanmasına neden olabilir. Bilindiği gibi, emlak yatırımından yüksek kazanç elde etmek için gayrimenkul yani taşınması mümkün olmayan konut, arsa gibi yatırım araçlarını ucuz fiyat ile alıp, kar edebilecek fiyata ulaştığında satmak gerekir.

Ancak, ucuza al pahalıya sat durumu, günümüzde oldukça büyük titizlik ve zaman gerektiren ve düşüncesizce yapıldığında ise büyük maddi zararlar doğuran hassas bir konu haline gelmiştir. Gayrimenkul sektöründe yatırım, her şeyden önce risk içeren bir yatırım biçimi olduğundan dolayı, yatırımcının geleceğe yönelik riskler doğru analiz etmeleri gerekmektedir. Yatırım yapılacak gayrimenkulün kazancı uzun vadede alındığında doğru ve kar oranı %100 seviyelerine çıkabilir.

Konut alırken incelenmesi gerekenler;

  • İmar ve iskan izinleri,
  • Tapunun sorunsuz olmasının incelenmesi,
  • Yapı kullanım belgesi,
  • Gayrimenkulün bulunduğu bölgede gelecekte bir kamulaştırma olup olmayacağının incelenmesi,
  • Konutlarda zemin incelenmesinin doğru şekilde yapılması,
  • Deprem ve diğer doğal afetlere karşı dayanıklılık araştırmalarının yapılması gibi araştırmalar yaparak, uzun vadeli gayrimenkul yatırımları için doğru analiz yapmış olunur.

Geleceğinizi Güvence Altına Alın

Değerli okuyucularımız, gayrimenkul yatırımı sağladığı yüksek getiri ve herhangi bir ihtiyaç anında sağladığı faydayla geleceğinizi güvence altına almak için önemli bir yatırımdır.

 

Yorum ekle

Our Newsletter

Get subscribed today!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing. Ut eleifend scelerisque nisi mauris
Get subscribed today!

www.birilanver.com’da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından www.birilanver.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz. Yer Sağlayıcı Belge No : 581

© 2023 - Bir İlan Ver Dijital